کارمندم. زندگی‌م رو می‌چرخونم و می‌تونم از هر تفریحی به خاطر تحقق رویاهام بگذرم. توی ثانیه ثانیه‌ روزهایی که سپری می‌کنم، هرگز از آرزوهام دست‌ نمی‌کشم. دلم جایی شبیه اینجا رو می‌خواست. چراغش رو روشن کردم. پس دستت رو به من بده و با من بیا...

  • خانه
  • /
  • فوتبال
  • /
  • مگه میشه این برزیلی های دوست داشتنی رو دید و عاشق فوتبال نشد؟!

مگه میشه این برزیلی های دوست داشتنی رو دید و عاشق فوتبال نشد؟!

ززمان ما کلا این طوری بود که یا طرفدار تیم برزیل بودی، یا طرفدار برزیل بودی. یعنی کل فوتبال توی همین یه کلمه خلاصه می‌شد. این وسط یه چند نفری هم پیدا می‌شدن که ساز مخالف می‌زدن و مثلا طرفدار آلمان، ایتالیا یا آرژانتین بودن. ولی دلیل نمی‌شد که برزیل رو دوست نداشته باشن. خلاصه که اون زمان‌ها مثل الان نبود و برزیل توی میادین فوتبال بدجوری یکه‌تازی می‌کرد.

اصلا کیه که تا اسم فوتبال رو می‌شنوه، اولین چیزی که جلوی چشمش میاد اون رونالدو اورجینال دندون خرگوشی بامزه نباشه؟! یا با شنیدن اسم برزیل یاد فوتبال نیوفته؟ من یکی همین الانشم وقتی اسم کشور یا مردم برزیل میاد، یهو یه جایی رو تصور می‌کنم که همه لباس زرد با کمی چاشنی سبز و آبی پوشیدن و همه جا  دارن با یه توپ روپایی می‌زنن و فوتبال بازی می‌کنن!

برزیل
پسر کوچولوی بامزه‌ی برزیلی

اولین چیزی که از فوتبال یادمه مربوط به وقتی‌ه که پنج شش ساله‌م بود. یه چیزای کمی از جام جهانی ۹۴ یادم میاد. خیلی کم. همه‌ش اسم برزیل بود. یه تیم عجیب با بازیکن‌های تکنیکی که فوتبال رو در حد خفن‎ترین فیلم‌های سینمایی، قشنگ و رویایی کرده بود. چهار سال بعد نشستم همه بازی‎های جام جهانی ۹۸ رو دیدم و یادمه که ساعت‌ها برای باخت برزیل توی فینال اشک ریختم. خلاصه عشق به این تیم یه چیزی‌ه که نمیشه نداشتش. نمیشه بیخیالش شد. برزیل همیشه و در هر سطحی که باشه، خوب و قشنگ و جذابه. موافقید؟

برزیل
چقدر قشنگید آخه؟!

با این حجم از عشق به فوتبال و برخلاف همه هموطنان عزیزم برنامه سفر به روسیه و جام جهانی رو یه طوری ریختم که بیشتر برزیلی‌ها رو ببینم. یعنی تا روز آخر و بازی ایران-پرتغال حداقل ایرانی‌های ممکن رو دیده بودم. تصمیم بر این شد که روز قبل از بازی برزیل با ؟ برسم سن پترزبورگ و حسابی کیفور شم از دیدن این جماعت باحال.

پرشورترین‌ها!
برزیل
خلاقتشون رو ببینید فقط!
برزیل
با خودشون جام آوردن :))
جام‌جهانی یا جام امریکای لاتین
آدمای خوشحال و خوش‌ذوق و خوش‌خنده و خوشگل!
پایه‌ترین‌ها!

دیدگاهتان را بنویسید